Atrakcje

Websites made easy

Informacje ogólne
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Powiat: gryficki
  • Gmina: Rewal
  • Sołectwo: Rewal
  • Kod pocztowy: 72-344

O REWALU

Rewal jest stolicą gminy Rewal i jedną z najpopularniejszych miejscowości wczasowych w Polsce. Miejscowość położona jest na piaszczystym klifie u podstawy którego rozciąga się szeroka plaża. Kąpielisko urzeka wspaniałymi widokami z pobliskich wzgórz i klifów. Rewal rozwija się bardzo dynamicznie, władze gminy dokładają wszelkich starań aby nasycić miejscowość atrakcjami jakimi Goście spędzający tu lato moga sobie tylko wymarzyć.
Turyści odwiedzający Rewal znajdą tu piękne szerokie plaże, szumiące morze, wiele sklepów, barów, restauracji i kafejek.
Tradycje Rewala jako miejscowości wypoczynkowej sięgają pierwszej połowy XVIII wieku. Pierwsi letnicy pojawili się w miejscowości około roku 1830. Z biegiem lat Niemcy stworzyli tu park zdrojowy. W latach 20-tych XXw miejscowość była już jednym z najpopularniejszych kierunków podróży turystów ze wschodnich rubieży Niemiec. Od tego czasu Rewal nieprzerwanie rozwija się a obecnie stał się perłą środkowego wybrzeża Bałtyku.

ATRAKCJE WYBRZEŻA REWALSKIEGO

1

Plaża w Rewalu

Plaża na Wybrzeżu Rewalskim to jeden z najpiękniejszych odcinków Polskiego Wybrzeża. Idealne miejsce do wielogodzinnego wylegiwania się na złocistym piasku i wygrzewania się w letnim słońcu. Wspaniała lokalizacja długich spacerów od Trzęsacza aż po Niechorze. Bałtycka plaża to bez wątpienia główna atrakcja miejscowości. W razie potrzeby Gmina poszerza plaże przed sezonem aby można było cieszyć się nią w pełni w trakcie całego lata. Opalanie się, spacery, wędkarstwo, Kite i Wind surfing, siatkówka, piłka plażowa, Northwalking to tylko niektóre z wielu atrakcji jakie zapewnia nam to cudowne miejsce.

 

2

Paralotniarstwo

W zachodniej częśći Rewala na odsłoniętym brzegu klifowym można znaleźć wspaniałe warunki do paralotniarstwa. Klif jest niezadrzewiony a bezpieczne lądowanie zapewnia czysty piasek plaży. Często można tu obserwować paralotniarzy w czasie silnego wiatru od morza.

 

3

Surfing

Szerokie piaszczyte plaże oraz przeważające zachodnie i północno zachodnie wiatry tworzą wspaniałe warunki do uprawiania KiteSurfingu i WindSurfingu. Każdego roku obserwujemy coraz większą liczbę sympatyków tych sportów odwiedzających naszą miejscowość.

 

4

Foka Depka

Foka Depka jest jedyną dziko żyjącą foką szarą na Polskim wybrzeżu. Urodziła się w stacji morskiej na Helu w roku 2004. Osiedliła się nad Wybrzeżem Rewalskim. Większość fok szarych po wypuszczeniu na wolność odpływa na północ w kierunku Szwecji, Depka po odwiedzeniu min. Danii, Niemiec i Szwecji powróciła nad plaże w okolicy Rewala.

Fokarium

 

5

Taras Widokowy

Miejsce położone we wschodniej częsci Rewala skąd można podziwiać piękny widok na plaże Bałtyku. Szczególnie polecamy w czasie zachodów słońca.

 

6

Baza rybacka

Kolorowe rybackie kutry to nieodłączny element Rewalskiej plaży. Rybacy wypływają na połów rano i wracają późnym popołudniem.

 

7

Amfiteatr

Odbywają się tutaj koncerty i kabarety. Częstymi gośćmi są tutaj gwiazdy polskiej estrady. W sezonie letnim niemal codziennie dzieje się tu coś ciekawego. Wydarzeniem na które czekają rzesze turystów są organizowane od lat wybory Miss Bałtyku.

Amfiteatr

 

8

Kolejka wąskotorowa

Przejażdżka kolejką wąskotorową jest jak podróż w czasie. W letnie weekendy ciuchcia retro kursuje na trasie Gryfice-Trzęsacz-Rewal-Niechorze. Polecamy!

Nadmorska Kolej Wąskotorowa

 

9

Szlaki rowerowe

Przejażdżki rowerowe to bardzo popularna forma aktywnego wypoczynku. Szlaki rowerowe w Rewalu są łatwe i nie wymagają wysiłku fizycznego. Szlaki oznaczone są kolorami i prowadzą min. przez Trzęsacz, Pustkowo, Pogorzelice, Rewal i Niechorze.

Rewalskie szlaki rowerowe

 

10

Latarnia morska w Niechorzu

Wspaniała latarnia wybudowana w Niechorzu w roku 1866 jest jedną z głównych atrakcji turystycznych wybrzeża Rewalskiego. Latarnia jest punktem widokowym z którego rozpościera się cudowny widok na Bałtyk i pobliskie wzniesienia. Nocą, wiązka światła latarni oplata również wzgórze na którym zlokalizowane są nasze domki letniskowe. Niepowtarzalny widok.

Latarnia morska w Niechorzu

 

11

Muzeum Rybołóstwa w Niechorzu

Wyjątkowe miejsce, można obejrzeć tu zabytki związane z kulturą rybacką Pomorza i Gminy Rewal.

Muzeum Rybołóstwa w Niechorzu

 

12

Ruiny na skarpie w Trzęsaczu

Ruiny na klifie w Trzęsaczu to pozostałość po wybudowanym w XIV w. kościele św. Mikołaja. Świątynia wybudowana została pierwotnie 2km od brzegu morza w centrum wsi. W wyniku procesów abrazyjnych w ciągu ostanich 500lat morze zabrało blisko 2000m brzegu morskiego pozostawiając jedynie południową ścianę kościoła na brzegu klifu.

Ruiny na skarpie w Trzęsaczu

 

13

Jezioro Liwia Łuża

Jest przybrzeżnym jeziorem morza Bałtyckiego. W 1959 roku utworzono tu rezerwat ornitologiczny na powierzchni 220ha, obejmujący jezioro i jego obrzeże.
Gratka dla pasjonatów wszelkiego rodzaju gatunków ptactwa.

Jezioro Liwia Łuża

 

14

Woliński Park Narodowy

Bez wątpienia jedna z największych atrakcji województwa zachodniopomorskiego. Park utworzony w roku 1960 na wyspie Wolin. Można tu zobaczyć rośliny i zwierzęta niespotykane już nigdzie indziej. Czy spotkałeś kiedykolwiek Orła Białego? Tu spotkasz. Miejsce obowiązkowe do odwiedzenia, wspaniała atrakcja dla dziecka. Sarny, żubry, dziki i wiele innych zwierząt wprost na wyciągnięcie ręki.
Park położony na wyspie Wolin około 40km od Rewala.

Woloński Park Narodowy

 

15

Zlot Wikingów

Jeśli twoja wizyta nad wybrzeżem odbędzie się na początku sierpnia polecamy odwiedzenie miejscowości Jomsborg położonej na wyspie Wolin. Nie możecie jej odszukać na mapie? To dlatego, że miejscowość ta tętni życiem tylko przez jeden weekend w roku. Odbywa się tu festiwal Wikingów. Przez dwa dni w roku można przenieść się w okres średniowiecza, zobaczyć jak żyli i pracowali Wikingowie, popływać prawdziwą łodzią wikingów, wybić samodzielnie monetę czy ulepić własnoręcznie naczynia.

Zlot Wikingów

 

16

Wedkarstwo z plaży

Dla wielbicieli tradycyjnego wędkarstwa polecamy małą odmianę, Surf Casting czyli wędkowanie gruntowe z plaży. W Bałtyku można łowić tą metodą piękne leszcze. Odcinek wybrzeża pomiędzy Rewalem a Niechorzem to idealne miejsce na ryby. Na wysokości Rewala metodą spinningową nad kamienistym dnem można pokusić się o złowienie Głowacicy, Belony czy Szczupaka, padały tu także rekordowe okazy Okoni.

 

17

Wędkarstwo z kutrów

Ta metoda wędkarstwa skierowana jest na złowienie jednej aczkolwiek jak wyjątkowej ryby, Dorsza. Rejsy odbywają się regularnie, głównie z Kołobrzegu. Wyniki zależą zazwyczaj od kutra, szypra i jego umiejętności. Kilkukilowe dorsze łowione z kutrów nie nalezą do rzadkości, wspaniałą zabawa!

 

18

Stadnina

Polecamy spędzenie wolnego czasu w siodle. W okolicy Rewala znajduje się kilka gospodarstw agroturystycznych gdzie można pojeździć konno. Ze względu na wyjątkowe położenie szczególnie polecamy zespół pałacowo parkowy z XIX wieku w Trzęsaczu gdzie mieści się stadnina koni.

Jazda konna w Rewalu

 

19

Korty tenisowe

Dla fanów tenisa polecamy korty tenisowe przy ulicy Słonecznej w Rewalu.
20

Park Wieloryba

Najmłodszych zapraszamy do spędzenia czasu w Parku Wieloryba

Park Wieloryba

21

Nadmorski Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

To tu w malowniczym, pełnym zieleni parku czekają na Państwa miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża w skali 1:10 oraz niesamowite repliki lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych.

Nadmorski Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

22

Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu

Odwiedzając nadmorskie kurorty nie można zapomnieć o odwiedzeniu Parku w Niechorzu. W ciągu 45min przejdą Państwo całe polskie wybrzeże od Krynicy Morskiej aż po Świnoujście.

Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu